SEARCH
Email Address

Password   ?

444 15 61
Çaykara, Uzungöl-Lustra Plateau Route
This route is a good choice for nature walkers from all ages. You can get a car service when you need to. This route, which can be walked at 9 km and about 3 hours, goes through the lakeside, the forest and the plateau. Haldizen- Demirkapı Mountains, Uzungöl and Solaklı voyage followed by walking the route, landscape photographs are very suitable. The facilities for eating, drinking and lodging on the route are only available in the facilities around Uzungöl.
Sürmene - Köprübaşı - Kervan Road Route
Sürmene – Köprübaşı Kahvedüzü – Harmantepe Martyrdom – Ağaçbaşı Natural Site Area Route – Kervanyolu RouteThis route forms the 12 km section of the historic Sürmene (Araklı) -Bayburt Kervan Road, which continues to be used ancient times until today’s world. This route is a unique in terms of landscape photography, wildlife, birds, plateau, flowering plants etc. nature photography.
Maçka, Yazlık Village, Raşi Rural –Lagana, Kursal Route
This route is a historic road route used since ancient times. The route can be used for hiking is the route that starts from the Raşi Rural or Lagana Rural and reaches to Kursal Plateau. The historical road is a long route starting from the mosque and reaching Taş bridge from İskobel Plateau. This is the most comfortable route between Rashi and Kursal. 10 km long route and a 4-6 hours walk can be enjoyed.
Düzköy Çal Mağarası- Doğankaya Yaylası Rotası
Çal Köyü ve Çal mağarasından geçerek, Doğankaya sırtlarından, Çayırbağı Doğankaya yaylasına ulaşan güzergâh. Çal mağarası, Doğan kayası, Çal kalesi ve her mevsim farklı bir güzellik sunan doğası ile mutlak gezilmesi ve görülmesi gereken bir rota. Kış dönemi harici her bireyin rahatlıkla gezebileceği bir rotadır. Rota gidiş ve dönüş, 9km ve 3-4 saat te yürünebilecek bir güzergâhtır.
Hıdırnebi- Balıklı Göl Rotası
Trabzon ve bölgenin en bilinen ancak ne yazık ki, yaylanın kaçak ve plansız yapılaşmaya maruz bırakılması, yayla kentin yeterince tanıtılamaması ve hizmet çeşitliliğinin yeterli olmaması vb nedenlerle hak etiği değeri ve ilgiyi göremeyen Hıdırnebi Yaylası, doğa yürüyüşü meraklıları için tercih edilen bir alandır. Hıdırnebi Yaylası ve batısında bulunan Balıklı Göl ve yaylası, rahat ve keyifli bir yürüyüş yapmaya imkan verecek rotaya sahiptir.
Şalpazarı , Sis Dağı Rotası
Şalpazarı İlçesi sınırlarında yer alan ve Geyikli ve Gökçeköy mahallelerinden çıkılan ve bölgenin en bilinen, buna karşın en fazla plansız yapılaşmış yaylasıdır Sis Dağı Yaylası. Yapılaşmanın çirkinliğine karşın, yayla üzerinde bulunduğu derin uçurumlarla çevrili muhteşem bir platoya, Sis dağı Şelalesi ve Sandık gölü gibi muhteşem doğal güzelliklere sahiptir.
Tonya-İskenderli Sivri Tepe Rotası
Tonya ve İskenderli, kendine has yaşam kültürü yanında, kesme taş cami, medrese, evler, seranderler, değirmen, taş köprüler vd pek çok mimari yapıya sahiptir. Havza Tarım alanları ile iç içe geçmiş korulukların oluşturduğu, her mevsim doğa ve fotoğraf tutkunlarını kendine çeken muhteşem bir peyzaja sahiptir.İskenderli mahallesinden başlayıp Turali, Ağa meydanı üzerinden 5km, 1.
Beşikdüzü Beşikdağı Rotası
Beşikdüzü ilçe merkezinden başlayıp, Bayırköy den geçerek ulaşılan Beşikdağı: rahat ve her mevsim yürüyüş yapmaya uygun 5km lik 1-2 saatte yürünebilecek rotası ve Beşikdüzü- Vakfıkebir ve Karadeniz kıyılarını izleme imkân veren konumu ile tercih edilen bir güzergahtır. Güzergâh ve çevresine pek çok yöresel mimariye sahip tarihi ev le birlikte orta çağdan kalma iki kaya oyma kilise yapısını da görmek mümkün.