Αναζήτηση
Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

Κωδικός πρόσβασης   ?

444 15 61
Madur Yaylası
Madur Dağı; Trabzon'un Köprübaşı ilçesinde yer alan 2742 rakımlı en yüksek dağın adıdır. Madur Dağı'nın çevresi yaylalarla kaplıdır.
Goloşa Hanları
18. yüzyıla tarihlenen hanlar Trabzon’dan Bayburt – Gümüşhane illerine doğru ilerleyen kervanların güvenli bir şekilde konaklayabilecekleri bir ortam görevini üstlenmekteydi.
Atatürk Köşkü
Το περίπτερο χτίστηκε από τον τραπεζίτη..
Maçka Çakırgöl Yaylası
Maçka - Meryemana (Sümela) yolundan 13 km mesafede ve denizden uzaklığı 2504 m olan yayla çevresindeki Armutluk, Kırantaş, Akarsu, Aykarsa, Livayda, Kurugöl, Mesaraş, Furnoba,..
Τραπεζούντα
Πολιτισμό, την ιστορία και την Πόλη του..
Ortamahalle Σπίτια
Στη Μαύρη Θάλασσα, τα βουνά..
Sera λίμνη
Sera λίμνη είναι μια σημαντική φυσική..
Η επιστροφή των Δέκα Χιλιάδες
Της είναι η πρώτη γραπτή πηγή ανήκει στην..
Δρυοκολάπτες τυρφώνα
Ağaçbaşı τύρφη βάλτους, στην επαρχία της..
Altindere Valley National Park
Βρίσκεται στην περιοχή της..
Serander
Serander, το πιο σημαντικό προϊόν της τοπικής..
Ο σουλτάνος Μουράτ Οροπέδιο
Υπάρχουν ηλεκτρικό ρεύμα, πόσιμο νερό,..
Kayabasi Οροπέδιο
οροπέδιο Kayabasi είναι βέβαιο ότι θα..
Cephanelik
Trabzon yapıları içinde en çok dikkati çeken ve tartışılan bir yapıdır. Yapının Yıldız Sarayı albümlerindeki resminin altında H. 1305 yılında yaptırıldığı yazılıdır.
Faroz
Faroz, Osmanlıca - Türkçe sözlükte fanus olarak geçmektedir. Bunun dışında fener, sabit ve süslü fener, camdan yapılmış kapak olarak da  belirtilmektedir.
Ganita
Ganita, bir çay bahçesi olmanın ötesinde, Trabzon'un sosyal ve kültürel yaşantısının ayrılmaz bir parçası işleviyle yıllar yılı konuk ettiği insanların belleğinde unutulmaz..
Asmasu Şelalesi
Trabzon'un Araklı ilçesinde bulunan ve dağ yamacından düşen Asmasu Şelalesi aynı zamanda bölgenin en yüksek şelalesidir.
Boztepe
Boztepe Trabzon merkezine yaklaşık 2-3 km mesafede olup sizlere tüm şehri panoromik olarak görebileceğiniz bir manzara sunar. Bölgede birçok cafe ve restoran imkanları bulunmaktadır.
Harmantepe Yaylası
Köprübaşı ilçesi Yeşilyurt Beldesi sınırları içerisinde bulunan Harmantepe Yaylasında I. Dünya Savaşı’ndan kalma siperler ve şehit mezarları vardır.
Ortahisar
Το όνομα της κεντρική περιοχή της..
AKÇAABAT
Akçaabat; Trabzon iline bağlı, Karadeniz'in nadide ve şirin sahil ilçelerinin başında gelmektedir. İlçemizin tarihi şüphesiz Trabzon tarihi ile yakından alakalıdır.
ARAKLI
Araklı adının Arakale ifadesinin değişimi sonucu ortaya çıktığı bilinmektedir.
ARSİN
Arsin ilçesi Ortaçağdan bu yana yerleşim merkezi olarak varlığını sürdürmekte olup, Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u Fethi ile 26 Ekim 1461 tarihinde Osmanlı topraklarına..
BEŞİKDÜZÜ
Beşikdüzü’nün eski adları Yavabolu-Yobol (Nefs-i Şarlı) Şarlı-Akhisar ve Beşikdüzü olarak günümüze gelmiştir. XIII. ve XIV.
ÇARŞIBAŞI
Çarşıbaşı İlçesi Doğu Karadeniz Bölgesi ' nde Trabzon - Giresun sahil yolu üzerinde , Trabzon ilinin 30 km.
ÇAYKARA
İlçenin tarihi, genelde Trabzon’un tarihi ile ilişkilidir. Tarihi bilgilere göre İlçemiz, Eti’ler den itibaren birçok Kavimlerin uğrağı olmuştur.
DÜZKÖY
Zaferinden sonra da İran üzerinden gelen Oğuz boyları Karadeniz bölgesinde yoğunlaşmışlardır.13. ve 14.
KÖPRÜBAŞI
Köprübaşı ilçesinin tarihçesi ve ilk yerleşmeler hakkında ilmi bilgi yok denecek kadar azdır.
MAÇKA
Coğrafi konumu nedeniyle Maçka, antik çağdan itibaren tarihi İpek Yolu üzerinde önemli bir uğrak noktası olmuş ve adeta Trabzon’un güney kapısı vazifesi görmüştür.
OF
Of adının kaynağı kesin olarak bilinmemekle birlikte bu konuda çeşitli belirleme ve tahminler bulunmaktadır.
SÜRMENE
Sürmene’nin tarihini Doğu Karadeniz Bölgesinin genel tarihi içinde ve onunla bir bütün olarak ele almalıyız.
ŞALPAZARI
Şalpazarı ilçesinde yerleşimin çok eski tarihlere dayandığı bilinmektedir. Yörede yaşayan insanlar Oğuzların Üçoklar boyundan olan Çepni'lerdir.
TONYA
Tonya İlçesinin ilk kuruluşu hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, ilçenin kuruluşunun 13. yüzyılın sonları ile 14. yüzyılın başlarında olduğu anlaşılmaktadır.
VAKFIKEBİR
Vakfıkebir'in kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber çok eski bir yerleşim yeridir.
Uzungöl
Uzungöl, η οποία είναι 99 χιλιόμετρα μακριά από την..
Σπήλαιο Cal
Ένα μικρό ρέμα που είναι ενεργή όλο το..
Balıklı Göl
Bölgemizin coğrafi yapısı nedeniyle oluşan bir göldür. Balıklı Göl Akçaabat - Düzköy yolu üzerinden Hıdırnebi yaylasına çıkarken yol üzerindedir.
Kervanyolu
Ένα από τα πιο σημαντικά ιστορικά..
Hamsikoy
Hamsiköy είναι στις φούστες των επιβλητικών Zigana..
Sisdağı Οροπέδιο
Για 2182 m.
Kadıralak Οροπέδιο
Τα χωριά στην περιοχή ιδρύθηκαν στις..
Hacka Οροπέδιο
Είναι δυνατόν να επιτευχθεί με την 1900μ..
Cakirgol
Υπάρχουν Armutluk, Kırantaş, Akarsu, Aykarsa, Livayda, Kurugöl, Μεσαράς, Furnoba, Kasapoğlu, Camiboğazı, Ortaoba..
Hıdırnebi Οροπέδιο
Hıdırnebi Οροπέδιο βρίσκεται στην πόλη της Akcaabat, 1450 -..
Düzköy Haçka Obası Yaylası
1900 m yükseklikteki yaylaya Düzköy ilçesinden güneye 12 km toprak yolla ulaşmak mümkündür. Elektrik, PTT, çeşme, gibi altyapıya sahip olan yaylada, kasap, manav, fırın ve pansiyon mevcuttur.
Turizm Merkezleri
Araklı - Pazarcık Turizm Merkezi Karadere güzergahında Araklı’nın 43 km güneyindedir. Yağmurdere üzerinden Gümüşhane’ye Aydıntepe üzerinden de Bayburt’a ulaşan yolların geçtiği bir yayla köy merkezidir. Telefon ve alışveriş imkanları mevcuttur. Araklı - Yeşilyurt - Yılantaş Turizm Merkezi Trabzon’a 64 ilçe merkezine 33 km mesafede bulunan yayla 10 km’lik bir stabilize yolla Yeşilyurt Beldesine bağlanır.
DERNEKPAZARI
Cenevizliler tarafindan senlendigi rivayet edilmekle beraber hangi tarihte kuruldugu kesin olarak bilinmemektedir. Kondu adinin zenginligi ile ün salmis “Kondi” adindaki bir rum tarafindan verildigi söylenmektedir. En son 1461 yilinda Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u Rum Pontus Imparatorlugu’ndan alimasiyla Osmanli Imparatorlugu’nun eline geçmistir.
HAYRAT
Bazı yerel yayınlarda Of'un Mitos'lu denizcilerce kurulan şehirlerden biri olduğu ve M:Ö:312'de Pontus Kırallığı sınırlarına girene kadar bağımsız olduğu yazılmakla birlikte bunu doğrulayan bir belge veya kaynak yoktur. Bölge ile ilgilien eski kaynak Heredot Tarihi'dir. Heredot , bölgeye gelen Milletlerin bu bölgedeki Amazon (kadın savaşçı) denen bir toplulukla karşılaştığını, bunun dışında bölgede bazı yerli kavimlerden bahseder.
YOMRA
Yomra'nın kuruluş tarihini, Trabzonun kuruluş tarihiyle değerelendirecek olursak,Orta Asya'dan dört koldan yapılan göçlerin bir koluda Kafkas yaylaları ve İran Platooksu üzerinden gellen Turani bir kavmin Karadeniz sahillerine inerek yurt edindikleri ve Trabzon şehrini kurduklarını bilmekteyiz.Çok eski bir şehir olan Trabzon M.Ö.