ARA
E-Posta Adresi

Şifre   ?

444 15 61
Cennetten Bir Parça
Etkinlikler

Etkinlik Takvimi

Yaklaşan ve devam eden etkinlikler

Turizm Haftası
Her yıl 15 - 22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlamaları yapılmaktadır.
15 Nisan 2019


OF
30 km
Trabzon Lokasyon Haritası

Mavi Denizin Kıyısında, Yüksek Kayalıkların Üzerinde, Hayal Şehzadesinin Şehridir
TRABZON
                                                                                                        

Home of Trabzon Türkçe             Home of Trabzon English              Home of Trabzon عربية        Home of Trabzon ελληνικά      Home of Trabzon ქართული       Home of Trabzon فارسی
 
Ağaçbaşı Turbalıkları
Ağaçbaşı Turba Bataklıkları Trabzon ili Köprübaşı ve Sürmene ilçeleri sınırlarında, Sürmene’den 67, Köprübaşı’ndan 40km uzaklıkta, 1950-2100 metre yükseltilerde, dalgalı görünümlü bir platoda yer alır.
Çay
Bölgede çay tarımına 1930’ lu yıllarda başlandı. Dikildikten beş yıl sonra ve yılda 3 kez ürün verebilen çay bitkisi asırlık bir bitkidir. Özellikle Trabzon’un doğusundaki ilçelerde çay tarımı yapılmaktadır.
Trabzon Kalesi
Günümüze kadar korunarak gelmiş olan surlar şehrin eski yapılarını oluştururlar. Bugünkü surların en eski bölümü Roma devrine M.Ö. 4.yüzyıla tarihlenmektedir. Surların daha eski safhaları hakkında tarihi kaynaklar bilgi verirler. M.Ö. 4.yüzyılda şehri gören Ksenephon surların varlığından söz etmektedir.
Sultan Murat Yaylası
Trabzon İli Çaykara İlçesine 25 km mesafede olan ve Aydıntepe’nin 54 km kuzeybatısında bulunan Sultanmurat Yaylasında elektrik, içme suyu, ve wc bulunmaktadır. 1.
Serander
Yöresel halk mimarisinin en güzide ürünü Serander... Bir zamanlar evlerin yanında tahıl, patates vb. gibi gıda maddelerinin saklandığı, daha sonra özellikle mısırı kurutma ve saklama, bunun yanı sıra çok çeşitli gıdaları kuru bir ortamda saklama, kemirgenlerden koruma işlevini yerine getiren Serander, farklı isimlerle de anılıyor.
Kalkanoğlu Pilavı
1853 de Osmanlı-Rus savaşı sonrasında en çok sıkıntı çekilen şeylerin başında yiyecek ve giyecek sıkıntısı geliyordu. Yiyecek olarak askere her gün ancak pilav-hoşaf ve ekmek verilebiliyordu.

4 Bin Yıllık Tarihi Geçmişiyle
İmparatorluk Başkentidir
TRABZON
Asmasu Şelalesi
Asmasu Şelalesi
Uzungöl
Uzungöl
Çal Mağarası
Çal Mağarası
Sera Gölü
Sera Gölü
Balıklı Göl
Balıklı Göl
Çakırgöl
Çakırgöl
Hamsi
Hamsi
Akçaabat Köftesi
Akçaabat Köftesi
Fındık
Fındık
Çay
Çay
Mısır Ekmeği
Mısır Ekmeği
Vakfıkebir Ekmeği
Vakfıkebir Ekmeği
Sürmene Pidesi
Sürmene Pidesi
Tonya Tereyağı
Tonya Tereyağı

TRABZON
Fatih'tir, Selim'dir, Süleyman'dır